• FORSIDE
  • Om klinikken
  • Spesialkompetanse
  • Tannhelseinformasjon
  • For tannleger
  • Her finner du oss
  • Kontakt oss
Tannhelseinformasjon >> Reparere tenner

Reparere tenner - Bærum, Oslo vest

For ikke så lenge siden boret tannlegen opp store hull også ved små kariesangrep. I dag behandler man mye mer forsiktig.

Karies kan tilhele. Og gjør det ikke det forsøker tannlegen å behandle tannen så skånsomt som mulig. Det kan velges mellom en rekke ulike fyllingsmaterialer og teknikker.

Nå og da introduseres også nye fyllingsmaterialer og teknikker. Tannlegens oppgave er å vurdere de ulike alternativene og velge det beste for hver pasient.

Når du reparerer hull i tennene får du vanligvis først bedøvelse. På denne måten slipper du smerte. Det gjør også at du slapper bedre av.

Les mer om valg av fyllingsmateriale >>

 

 


Den beste tannen er den som er uten fyllinger.

Tips en venn Legg til i favoritter Skriv ut

 

Tannbehandling før i tiden
Det ble ikke stilt store krav til tannlegene i Norge før i tiden. Tannpleien var på den andre siden heller ikke så veldig avansert. Det dreide seg mest om å trekke ut verkende tenner. Ofte var det legen eller smeden som fungerte som tannlege.

 
© Copyright 2008 Tannlegene i Jarhuset Telefon: 67 53 63 72 l E-post: post@tannlege-jarhuset.no | Jarveien 1, 1358 Jar Webutvikling av: assist2net
Forside l Om klinikken l Spesialkompetanse l Tannhelseinformasjon l For tannleger l Her finner du oss l Kontakt oss
W3C XHTML 1.0     W3C CSS Level 2
Søk Tannlegene i jarhuset Send E-post: post@tannlege-jarhuset.no Sidekart